TEOG-YGS-LYS Danışmanlığı

TEOG-YGS ve LYS sınavları öğrencilerin hayatlarının dönüm noktaları. TEOG sayesinde iyi bir anadolu lisesine,  YGS ve LYS sınavlarıyla iyi bir üniversiteye yerleşmek pek çok öğrenci ve velinin en önemli hedefi. Bu hedefe ulaşmak için neler yapılması gerekiyor? Nasıl bir yol izlenmeli? Tercih döneminde nelere dikkat etmeli? Tüm bunlar pek çok veli ve öğrencinin en çok merak ettiği konular. Veliler dershaneler ve okullardan bu konularda destek alabilirler ancak yine de çocuğa özel durumların değerlendirmesinde danışmanlığa ihtiyaç duyabilirler. Annebabaegitimi ekibi olarak bizler bu zorlu süreçte sizlerin yanında olmak istiyoruz. Sınavlarla ilgili her türlü soru ve sorunlarınızı bizlerle paylaşabilir, uzmanlarımızdan destek alabilirsiniz.

0 thoughts on “TEOG-YGS-LYS Danışmanlığı”

 1. meraba. ben aynur. benim oyp puanım 360. 1. tercihim isee çekmeköy mehmetçiik anadolu lisesiydi ama kazanamadınız. yazıyor.burayı çook istiyoordum.. diğer yerştirmelerde girme şansım varr mmıı? lütfeen cavaplarmısınızz. yönlendirmeniize ihtiyacıım vaar….. :=)

  1. yedeklerde yer alıyorsanız takip etmelisiniz. yedeklerde yoksanız bir anadolu lisesine kayıt olmadan istediğiniz anadoluya nakil yapamazsınız

 2. Sayin Danisman,

  2012 SBS yerlestirme sonucuna gore yegenim Kayseri’de bir Imam-hatip Anadolu lisesi’ni asil olarak kazandi. Maalesef biraz ailenin etkisi, biraz da tercihte yapilan hata yuzunden puanindan 25 puan dusuk bir okula yerlesmis oldu. Yedeklerde duz Anadolu Lisesi icin 50. sirada suan, gelmesi cok zor gorunuyor. Cocuk imam-hatip’e gitmeyi istemiyor, cok sikinti yasiyoruz. Sorum su; suan tercihlerinde olmayan bircok Anadolu Lisesi’ne puani yetiyor. Bu durumda acaba Anadolu imam-hatipten, puaninin yettigi herhangi bir Anadolu Lisesi’ne nakil sansimiz var mi? Sartlari nelerdir? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Bununla ilgili mevzuati okudum fakat, net birsey bulamadim. Simdiden cok tesekkur ederim.

  Saygilar
  Yasemin

 3. Sayin Danisman,

  2012 SBS yerlestirme sonucuna gore yegenim Kayseri’de bir Imam-hatip Anadolu lisesi’ni asil olarak kazandi. Maalesef biraz ailenin etkisi, biraz da tercihte yapilan hata yuzunden puanindan 25 puan dusuk bir okula yerlesmis oldu. Yedeklerde duz Anadolu Lisesi icin 50. sirada suan, gelmesi cok zor gorunuyor. Cocuk imam-hatip’e gitmeyi istemiyor, cok sikinti yasiyoruz. Sorum su; suan tercihlerinde olmayan bircok Anadolu Lisesi’ne puani yetiyor. Bu durumda acaba Anadolu imam-hatipten, puaninin yettigi herhangi bir Anadolu Lisesi’ne nakil sansimiz var mi? Sartlari nelerdir? Bu konuda tavsiyeleriniz nelerdir? Yardimci olursaniz cok sevinirim. Bununla ilgili mevzuati okudum fakat, net birsey bulamadim. Simdiden cok tesekkur ederim.

  Saygilar
  Yasemin

  1. Merkezî yerleştirmeyle öğrenci alan ve genel ortaöğretim programı uygulayan resmî fen liseleri, sosyal bilimler liseleri, Anadolu öğretmen liseleri ve bu okullarla aynı programı uygulayan özel okullar ile askerî lise ve polis kolejlerinden anadolu lisesine nakil olabilir. Diğer okullardan nakil olamaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir