İstanbul Ticaret Üniversitesi

istanbul-ticaret-universitesi-eminonu-kampusu

Şehir: İstanbul
İlçe: Fatih
Adres: Sarıdemir Mh.  34134 Fatih/İstanbul
Telefon: (0212) 511 4150
Web Sitesi: http://www.iticu.edu.tr

 

İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından kurulan ve ilk defa 2001 yılında öğrencileriyle buluşan İstanbul Ticaret Üniversitesi, Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden biri olmanın ayrıcalığını taşımaktadır.
Üniversitemiz, dünyanın önemli kültür başkentleri arasında yer alan İstanbul’un merkezinde, dünya ile buluşmanın bilinciyle, binlerce yıllık bilim, tarih ve kültür birikimini geleceğe taşımanın farkındalığıyla öğretim yolculuğuna devam etmektedir.

Öğretim programlarının ve hocalarının kalitesi, teknik donanımı ve öğrencilerine sunduğu gelecek vizyonu sayesinde, 73 öğrenci ile başladığımız eğitim-öğretim hayatımızda onbir yılı geride bırakırken, öğrenci sayımız 6 bine akademik personel sayımız ise 200’e ulaşmıştır.  Üniversitemizin kısa bir süre içinde kazandığı itibar, her yıl gerçekleşen yüzlerce uluslararası ve ulusal yayınla pekişmekte; çeşitli alanlarda aldığı ödüller ve gerçekleştirdiği etkinlikler ile istikrarlı bir şekilde yükselmeye devam etmektedir.

Üniversitemizi ayrıcalıklı ve nitelikli kılan en önemli özeliklerden biri de, dünyanın kültür başkentlerinden biri olan İstanbul’un merkezî ve seçkin mekânlarında konumlandırılmış olmasıdır. Üniversitemizin, İstanbul’un merkezinde yer alması, çağın nabzını yakalayabilmeyi, dünyaya ve geleceğe açılmayı, ulusal ve uluslararası seviyede kültür, bilim, sanat ve ekonominin buluşmasıyla daima aktif, yenilikçi ve öncü olabilmeyi mümkün kılmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi’nin Eminönü ve Sütlüce kampüsleri tarihi yarımadanın kıyısında, tarihi mekânların ortasında, ticari merkezlerin hemen yanı başında yer almaktadır. İstanbul’un seçkin semtlerinden Üsküdar ve Küçükyalı kampüsleriyle de öğrencilerine canlı bir şehir hayatı sunmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, bilimsel ve teknolojik gelişmelerin bilincinde, yeterli mesleki donanıma sahip, teoriyi ve pratiği hayatın gerçeklerinden kopmadan bütünleştiren evrensel bir eğitimi sağlama amacına doğru ilerlemektedir.

Okulumuz, uluslararası iş birliği anlaşmaları ile öğrencilerinin bir kısmını değişim programları çerçevesinde yurtdışına gönderirken, diğer ülkelerden de öğrencileri kabul ederek, öğrencilerine uluslararası bir ortam sunmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, kendi coğrafya ve medeniyet değerlerinden hareketle çağını yakalayan, sorgulayan, ışık tuttuğu yeni ufuklara doğru sorumluluk taşıyan bir anlayışı temsil etmektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğrencisini içinde yaşadığı toplumun ve çağın sorumluluğunu taşıyabilecek bir birey olarak görmektedir. Üniversitemiz öğrencileri öğrenim süresi boyunca benimseyecekleri ilke ve değerler ile dünya standartlarıyla boy ölçüşen pratik becerilere sahip olur. Okulumuz, sadece akademik olarak değil, iş dünyasıyla da ilişki kurabilmeyi mümkün kılacak yoğun uygulamalı eğitimiyle kamu sektörüne ve özel sektöre her alanda eleman kazandırmaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi, ulusal ve uluslararası araştırma, proje ve yayınlarıyla bilime katkısını sürdürürken, bilişim teknolojisinin sağladığı imkânlardan yararlanarak ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan prototipini oluşturmakta ve geliştirmektedir. Uluslararası seviyede bilim ve teknolojiyi izlemek, anlamlandırmak, yorumlamak, uygulamalarını sınamak ve topluma katkı sağlamak amacıyla öğretim programlarını sürekli güncellemekte ve kendini sürekli olarak yenilemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir