Işık Üniversitesi

ısık üni

Şehir: İstanbul
İlçe: Şile
Adres: IŞIK ÜNIVERSİTESİ, Üniversite Sokak, Dış Kapı No:2 Şile/İstanbul, 34980
Telefon: (0-216) 712 14 60
Web Sitesi: http://www.isikun.edu.tr

 

 

Modern eğitim anlayışı ile “Önce iyi insan” olarak ülkemiz çocuklarını ve gençlerini yetiştirip yaşama hazırlamak misyonunu üstlenen Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları eğitim zincirine 1996 yılında eklenen Işık Üniversitesi sağlam akademik temeller üzerine kurulmuştur. Üniversitemiz, Işık geleneğinden güç alan eğitim-öğretim kadrosu ve ülkemizin önde gelen bilim adamları ile çağdaş eğitim yaklaşımı içerisinde gençlerimizin geleceğini yönlendirmektedir.

Işık Üniversitesi esnek yapılanmayı, dinamizmi, modern altyapıyı, uluslararası düzeyde uzmanlaşmayı ve öğrenci merkezli eğitimi ilke edinmiş, bu çerçevede; araştırarak öğrenmesini bilen, kendini geliştirme yolunda eleştirel düşünme yeteneğini kazanmış, çağdaş değerlerle donanmış, çeşitliliğe açık ve lider kişilikli bireyler yetiştirmeyi amaçlamıştır.

İki kampüste eğitim-öğretim etkinliklerini sürdüren Işık Üniversitesinin Şile kampüsünde Fen-Edebiyat, İktisadi ve İdari Bilimler, Mimarlık ve Tasarım, Mühendislik Fakülteleri yanı sıra Araştırma ve Uygulama Merkezleri ile İngilizce Hazırlık Okulu bulunmaktadır; Maslak kampüsünde ise Güzel Sanatlar Fakültesi ile Fen Bilimleri ve Soyal Bilimler Enstitüleri yer almaktadır. Şile kampüsü; derslikler, laboratuarlar, kütüphane, konferans salonları, yurtlar, spor salonları en son teknoloji ile donatılmış ve 24 saat öğrenci kullanımını hedefleyen bir yapıda tasarlanmıştır. Maslak kampüsü modern derslikler, atölyeler, konferans ve seminer salonları, profesyonel sergi alanları ve laboratuaları ile sanat eğitimi gören ya da lisansüstü eğitime devam eden öğrencilerin ihtiyaçlarına göre yapılandırılmıştır.

Üniversitenin öğretim dili İngilizcedir, ancak Güzel Sanatlar Fakültesinde İngilizce destekli Türkçe Eğitim verilmektedir. Bundan başka Sosyal Bilimler Enstitüsünün e-MBA programı Türkçe olarak sunulmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir