BAHÇEŞEHİR ÜNİVERSİTESİ

 

 

 

 

 

 

 

 

Şehir: İstanbul
İlçe: Beşiktaş
Adres: Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 – 6
34353 Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE
Telefon: 444 2864
Web Sitesi: http://www.bahcesehir.edu.tr

 

1998 yılında kurulan BAU, “İstanbul’un Kalbinde Bir Dünya Üniversitesi” sloganıyla 2023 yılında dünyanın en iyi 500 üniversitesi arasına girmeyi hedeflemektedir.

BAU Beşiktaş ve BAU Şişli yerleşkelerinin yanı sıra “Kampüsüm Dünya” konseptiyle dünyanın pek çok yerinde sahip olduğu okullar ve işbirlikleri aracılığıyla öğrencilerine eğitimde uluslararası arenanın kapılarını açmaktadır.
BAU Washington DC, BAU Berlin, BAU Silikon Vadisi, BAU Toronto, BAU Boston, BAU Azerbaycan ve BAU Boston yerleşkelerinin yanı sıra BAU’nun dünya üniversiteleriyle birebir öğrenci ve akademisyen değişim programları bulunmaktadır.
Dokuz fakülte ve bir meslek yüksekokulu ile eğitim imkanı sağlayan BAU’nun, BAU – New York Üniversitesi, BAU – Harvard Üniversitesi, BAU – Stanford Üniversitesi, BAU – Mukogawa Üniversitesi, BAU – Berlin Teknik Üniversitesi, BAU – MIT gibi dünya üniversiteleriyle iş birlikleri öne çıkmaktadır.
 
Kampüsüm Dünya projesiyle BAU’da eğitimine başlayan bir öğrenci, hazırlık okulunu ABD’de bulunan BAU Washington DC hazırlık okulunda, eğitiminin geri kalan dönemini de BAU’nun işbirliği içinde olduğu ABD ya da Avrupa’nın pek çok üniversitesinde tamamlama şansına sahiptir.
 
COOP, BAU tarafından Türkiye’de ilk defa hayata geçirilen ve BAU öğrencisine henüz üniversite yıllarında gerçek bir iş deneyimi yaşama fırsatı sunan bir projedir. “Kampüsüm İşyerim” anlayışıyla yola çıkan BAU COOP Projesi, yurtiçi ve yurtdışından 800 firma ile işbirliği anlaşmasına sahiptir ve bu anlaşma gereği BAU öğrencilerine anlaşmalı olduğu kurumlarda staj ve iş deneyimi sunulmaktadır.
BAU CO-OP Eğitim Modeli’nin en özgün yeniliklerinden biri de “Markalı Ders” kavramıdır. BAU’da açılan markalı dersler sonucunda firmalar, kendi alan, ürün, hizmet ve uygulamaları konusunda nitelikli işgücü yetiştirmek için kendi markaları ve yöneticileri aracılığıyla dersler verir.
BAU Markalı Dersler arasında öğrencilerin kişisel gelişimine ağırlık veren, iş yaşam pratiğine odaklı dersler de yer alıyor. BAU’nun tüm bölümlerden öğrencilerin seçebilecekleri ve her dönem tekrar edilen kişisel gelişim dersleri, öğrencilerin özgüvenlerini artırmak, kişisel ilişkilerini ve iletişim becerilerini geliştirmek ve bilgiyi nasıl kullanacaklarına rehberlik etmek üzere tasarlanır. Dersin sonunda başarılı olan BAU öğrencileri ilgili kurumun imzasının da yer aldığı sertifikaya sahip olurlar.

 

 

FEN EDEBİYAT FAKüLTESİ
Psikoloji Bölümü
Sosyoloji Bölümü
Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölümü
Modern Diller bölümü
Matematik Bilgisayar Bölümü
Fen Bilimleri Bölümü
Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Öğretmenliği Bölümü
Genetik Biyoinformatik Bölümü

İKTİSADİ ve İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ
Ekonomi
İşletme
Siyaset Bilimi ve Uluslarası İlişkiler
Uluslararsı İşletmecilik ve Ticaret
Avrupa Birliği İlişkileri

HUKUK FAKüLTESİ
Hukuk

İLETİŞİM FAKÜLTESİ
Sinema ve Televizyon
Reklamcılık
Halkla İlişkiler
Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı
Fotoğraf ve Video
Gazetecilik Bölümleri

MİMARLIK VE TASARIM FAKÜLTESİ
Mimarlık
İç Mimarlık
Endüstri Ürünleri Tasarımı

MÜHENDİSLİK FAKULTESİ
Bilgisayar Mühendisliği Bölümü
Elektrik – Elektronik Mühendisliği Bölümü
Endüstri Mühendisliği Bölümü
Mekatronik Mühendisliği Bölümü
Yazılım Mühendisliği Bölümü
Çevre Mühendisliği Bölümü
Enerji Sistemleri Mühendisliği Bölümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir