Avrupa Meslek Yüksekokulu

avrupa meslek yüksekokulu

Şehir: İstanbul
İlçe: Kazlıçeşme
Adres: Ahmet Haşim Sokak No:6
(Abdi İpekçi Spor Salonu Yanı)
Kazlıçeşme – İstanbul
Telefon: 0 212 547 80 10
Web Sitesi: http://avrupa.edu.tr

 

 

Vizyonumuz

Değişen dünya koşullarına ayak uydurarak kendini geliştiren, Avrupa’nın ve dünyanın seçkin uluslararası eğitim kurumlarından biri olmaktır.

Misyonumuz

Kendi değerlerini ve kültürünü çağdaş, laik, demokratik perspeskifte özümseyen, dünya kültürleriyle bütünleşerek lider kadrolarda yer alabilen, kurgulayabilen, yaratıcı uygulamalar yapabilen, bilişim ve okul öncesi alanlarında temel kuramsal referansları niteliksel açıdan algılamış seçkin dünya insanlarının yetişmesini sağlamaktır.

 

Avrupa Meslek Yüksekokulu 

Avrupa Meslek Yüksekokulu, Bakanlar Kurulunun 17 Ağustos 2009 tarihli kararı ve 05 Eylül 2009 tarihli Resmi Gazete’de yayınlanan kararla tüzel kişilik kazanmıştır. Yüksekokul, 2010-2011 akademik yılından itibaren eğitim – öğretim faaliyetlerine başlamıştır.

Yüksekokulumuzda 3 programda toplam 180 öğrencinin öğrenim görmesi planlanmaktadır. 2011-2012 akademik yılında eğitim ve öğretim verdiğimiz programlar: “Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Çocuk Gelişimi İkinci Öğretim, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik, Uygulamalı İngilizce ve Çevirmenlik İkinci Öğretim Programları”dır. Bu programlara yönelik okulumuzda her bir program için derslikler, laboratuvarlar, atölyeler bulunmakta; kütüphane, okuma odası ve dokümantasyon merkezi, kantin, kapalı ve açık spor alanları, revir gibi hizmetler öğrencilerimize sunulmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir