Akademi Çocuk Anaokulu

akademi-cocuk-anaokulu

Şehir: İstanbul
İlçe: Beykoz
Adres: Begonya Cd. B247 / A Göksu Sitesi Anadolu Hisari  Beykoz, İstanbul
Telefon: 0 (216) 465 43 17
Web Sitesi: www.akademianaokulu.com
E-Posta:  –

 

Okul Öncesi Eğitimi deyimi 3 – 6 yaş arası çocukların düzenli bir program ile eğitilmeleridir. En geniş anlamı ile okul öncesi dönem, çocuğun doğumu ile başlayıp temel eğitime başlayacağı zamana kadar sürer. Kısaca çocuğun 0 – 6 yaş ( 0 – 72 ay ) dönemini kapsar.

Bloom’ a göre öğrenmenin % 60 – 70′inin kazanıldığı Freud’ a göre kişiliğin temellerinin atıldığı bu dönem; bireyin eğitimi açısından önemli bir dönemdir. Ancak, çocuk henüz bu dönemin önemini anlayacak ve kendisi için bir şeyler yapabilecek durumda değildir. Dolayısı ile önce ana babaları, daha sonra eğitim kurumlarının, çocuklara gelecek gözü ile bakıp gerekli yatırımları yapması ve onların gelişimi için gerekli çevre şartlarının düzenlenmesi gerekmektedir.

0 – 6 yaşlar arasını kapsayan okul öncesi yıllar; çocuğun kişiliğinin oluşumu, temel bilgi, beceri, alışkanlıklarının ve tutumların kazanılması ve geliştirilmesinde en önemli yıllardır. Bu dönemde çocuğa değişik uygulamalarla verilebilecek temel bilgi beceri ve alışkanlıklar kısaca davranış örnekleri onların kişilik gelişimi ve ileri yıllardaki öğrenim yaşamını etkileyebilecektir. Çocuğun okul öncesi dönemdeki eğitimi tesadüflere bırakılmamalı, ciddi bir şekilde ele alınmalı ve bilimsel yollarla eğitilmeleri sağlanmalıdır. Ancak Okul Öncesi Dönemde bulunan çocukların genel gelişim özellikleri ortak olmasına rağmen her çocuğun gelişiminin kendine özgü olduğunun da unutulmaması gerekmektedir.

AKADEMİ ÇOCUK EĞİTİM KURUMLARI; çocuklarınızın erken yaşlarda gelişmesini ve eğlenerek öğrenmesini sağlamak amacı ile konusunda uzman ve deneyimli eğitimcileri, psikologları ve rehber öğretmenleri ile sizlere hizmet vermektedir.

Çocukların kendilerini rahatlıkla ifade edebilmeleri için; onlara, farklı konularda uzman eğitmenler gözetimi altında etkinlikler sunulmaktadır. Bu etkinliklere çocuğun aktif olarak katılması sağlanmakta ve böylece kendilerine güven kazanmaları sağlanmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir