Genel

EĞİTİME BAŞ KOYMUŞ 2 CESUR YÜREK

20130511-142412.jpg

İki İngiliz öğretmenin Rick Sears ve Nick Gough 3 tekerlekli araçları Tuk Tuk ile eğitim sorunlarına dikkat çekmek ve yardım toplamak için dünya yolculuğuna çıktılar. Dünya üzerinde 61 milyon çocuğun eğitim alamamasından yola çıkarak böyle bir çalışma başlatan ikili tüm dünyayı gezerek eğitim alamayan çocukların sorunlarını gündeme getiriyor, okullarla ve üniversitelerle görüşerek sorunların çözülebilmesine yönelik projelerin üretilmesine yardımcı oluyor ve bu projelerin hayata geçebilmesi için yardım topluyor. Blogları aracılığıyla tüm yaşadıklarını, tanıştıkları ilham verici insanların hikâyelerini, yardım yaparak destek veren sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarını diğer insanlara da ilham vermesi için paylaşıyorlar.

50’den fazla ülkede 61 milyon öğrenciye ulaşmayı hedefleyen ikili, Londra British Museum’un önünden 13 Ağustos 2012 tarihinde başladıkları dünya turu kapsamında 65 bin kilometre gezmeyi planlıyor. Bu gezilerinde 3 tekerlekli, saatte 54 km geçmeyen Uzakdoğu Asya’da kullanılan TUKTUK adlı aracı kullanan ikilinin projesi de bu araçtan yola çıkarak tuktuktravels adını almış.

Cardiff Üniversitesi’nin sponsorluğunda yolculukarına devam eden ikiliye kâşif Sir Ranulph Fiennes ve aktör Nick Goguh gibi ünlü isimler de büyük destek veriyor.

Onları takip etmek ve destek vermek için http://www.tuktuktravels.com/ adresinden onlara ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir