AKTİVİTELER

PERŞEMBE ANNELERİ 4.TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

perşembeann

Geçtiğimiz Perşembe Günü Perşembe Anneleri’ nin 3. toplantısı İzmir’ de yapılmıştı.  Bugün İstanbul’ da  4. toplantı gerçekleşti.

Aylin Çalışkan AylinAnne.com blogunda başlattığı Perşembe Anneleri yazı dizisini toplantılara dönüştürüyor. Toplantı duyurusunda  ” Özel çocukların özel dünyası ile tanışmak, annelerle duygudaşlık etmek isteyen herkes toplantımıza davetlidir.”  demişti. Bu cümleye yürekten katılan annelerin katılımıyla harika bir etkileşim yaşandı.

İyi Cüceler Kitabevi’ nin ev sahipliğinde gerçekleşen toplantı doyurucu aynı zamanda tadına doyulmayan bir paylaşımdı. Emeği geçen tüm annelere ve bu annelerin sesi olan Aylinanne’ ye teşekkürler. Eğer sizde ortak duygular içindeyseniz bir sonraki toplantıda görüşmek dileğiyle.

http://www.aylinanne.com/

AylinAnne Kimdir?

Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim Bölümünden mezun oldu.
Devlet Planlama Teşkilatı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Karayolları Genel Müdürlüğü, OECD, Henkel A.Ş ve Maliye Bakanlığı’ nın İnsan Kaynakları departmanlarında çalıştı.

Anadolu Üniversitesi özel eğitim bölümü zihinsel engeller öğretmenliği sertifika programını tamamladı. Son 10 yıldır zihinsel engelli, özel eğitim gereksinimi olan ve öğrenme güçlüğü çeken bireylerle çalışmakta.

Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevini yanı sıra MEB personeline “öğrenmeyi öğrenme” ve “özel eğitim anlayışı geliştirme” eğitimleri verdi.

2006 yılında Eğitim Bilimleri Derneği’ ni kurdu ve çalışmalarını 2010 yılında tamamladı. Ancak halen devlet okullarının yapısal reforma ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve bu konuda ilk 5 yıl içinde ciddi bir yeniliğin gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor.

2006-2007 yıllarında Sabah Kitap’ ta çocuk kitapları editörlüğünü yaptı.

Bir Dilek Tut Derneği gönüllüsü olan Aylin Anne dezavantajlı çocuklar için çalışan derneklerde gönüllü olarak yer almaktadır.

2009 yılında anne olduktan sonra bebeğini büyütürken yaşadıklarını kaleme almaya başladı. Notlarını anne arkadaşlarıyla paylaşmaya karar vererek, Aylin Anne blogunu oluşturdu.

Oğlu, öğrencileri, ailesi ve hayata dair herşeyi kaleme alarak paylaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir