AKTİVİTELER

ANNELİK HER ZAMAN TOZ PEMBE DEĞİL

AnnelikHerZamanTozpembeDegil1-335x500

Türkiye’ nin en çok okunan anne-çocuk bloglarından BlogcuAnne’ nin yazarı Elif Doğan, Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil adlı kitabını anneler için imzaladı.

İnternet Anneleri’ nin organizasyonuyla İstanbul Kozyatağı’ ndaki Central Hospital’ da sıcak ve samimi bir söyleşi gerçekleşti. Elif Doğan ayrıca  Annelik Her Zaman Toz Pembe Değil kitabını da imzaladı.

elifdoğan'la2  Elif Doğan, blog  yazarlığı yolculuğunda bizlere daha çook heyecanlar yaşatacağa benziyor.

Annelik Her Zaman Tozpembe Değil, D&Rİdefix ve Kitap Yurdu başta olmak üzere birçok internet sitesinde ve kitapçılarda satışa sunuluyor.

 

Kitaptan:

Annelik denilen müessesenin bir koltukta değil iki, bin beş yüz iki karpuz taşımak olduğunu, anne kişisinin, halihazırda para karşılığı yaptığı bir işi olsa bile bundan bağımsız olarak aşçılık, öğretmenlik, şoförlük, temizlikçilik, psikolojik danışmanlık, terzilik, getir götürcülük gibi bilumum fonksiyonları da aynı anda icra ettiğini artık biliyoruz.

Ama annelik, bu tür temel mesleklerin yanı sıra, daha kompleks pozisyonları da bünyesinde barındıran bir titr aslında.

Mesela bomba imha uzmanlığı. Uyuyan çocuğunun üzerine değiştirmek zorunda olan bir annenin titiz ve dikkatli tavırları, alanının en iyi bomba imha uzmanına taş çıkartır. Hele o çocuk araba koltuğunda uyuyakaldıysa, onu uyandırmadan yatağına geçirmek “benim” diyen bomba imha uzmanının bile kalkışamayacağı bir sabır ve cesaret gerektirir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir