OKUL HAYATI

FMV IŞIK OKULLARI ISPARTAKULE VE TUZLADA YENİ OKULLAR AÇIYOR.

IŞIKLİSESİ

İstanbul’da 3 kampusu bulunan FMV Işık, okul sayısını 5’e çıkaracak. Ispartakule ve Tuzla’da eğitime başlayacak vakfın hedefi, şehirdeki yatırımlarını hızla artırmak

127 yıllık köklü geçmişe sahip Feyziye Mektepleri Vakfı (FMV) Işık Okulları, İstanbul’daki kampus sayısını artırmak için kolları sıvadı. Halen Nişantaşı, Erenköy ve Ayazağa’da birer kampusu bulunan vakıf, kentleşmenin Batı’ya doğru kayması ve bölgenin potansiyelini göz önüne alarak gelecek eğitim-öğretim döneminde Bahçeşehir Ispartakule’deki okulunu açacak. Vakfın 2013-14 döneminde hizmete girecek ikinci yatırımı ise İş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nın İstanbul Tuzla’da hayata geçirdiği Çınarlı Bahçe Tuzla Konutları’ndaki anaokulu olacak.

ÜÇ KAMPUSU VAR
İlk kampusunu Nişantaşı’nda açan FMV Işık Okulları, 1990’lı yıllarda Ayazağa ve Işık Üniversitesi Şile yatırımlarına geçtiğimiz yıllarda Erenköy’ü de ekledi. Vakıf, Ispartakule Kampusu’nda ilkokul ve ortaokul bölümleriyle hizmet verecek. 21 bin metrekare kapalı alan üzerine kurulu üç katlı okul binasında, kapalı ve açık spor alanları bulunuyor. FMV Işık Özel Tuzla Çınarlı Bahçe Anaokulu, tam donanımlı üç sınıfla hizmet vermeye başlayacak. Okul, geniş ve açık oyun alanlarıyla dikkat çekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir