Aile ve Ebeveynlik

ORGANİK ÇOCUKLAR

organikcocukkitap

Psikolog Hüseyin Abay ve Uzm. Psk. Gülcan Atalar’ ın kaleme aldığı anne babalar için çocuk yetiştirme konuusnda doğru ve uygulanabilir bilgiler edinebilecekleri “Organik Çocuklar” kitabını öneririz.

 

Dünyada kötülük hemen hemen hep bilmemekten gelir.

Ama iyiyi istemede, aydınlanmamışsa,

kötüyü isteme kadar zarar verebilir.

                      A.Camus

Günümüz pedagojisinin aşırı hassaslaştırdığı anne-babalar, “ Acaba hata mı yapıyorum, çocuk şöyle yaptı neden? bir sorunu mu var? ”  diyerek sürekli bir tedirginlik içerisinde çocuklarını gözlemekte ve müdahale etmektedirler.

 

Bu da çocuklarıyla doğal bir ilişki yaşamalarını ve çocukların normal yetişmesini engellemektedir.

Organik çocuklar; çocuk eğitimi konusunu akademik teorik ayrıntıdan ve abartıdan kurtarıp, en temel anne-baba tutumlarını ön plana çıkartarak, sade bir dille yazılmıştır.

Çok sayıda güncel örnekle sorunların ve çözümlerin net olarak görülmesini sağlayacak tam bir başucu kitabı.

ORGANİK ÇOCUKLAR;

Çocuk eğitimi konusunu;  en temel evrensel tutumlardan oluşan içeriği, herkes için anlaşılır dili, deneyimlere dayalı bol miktarda güncel örnek ve anne babalara kendi kendine eğitim ve uygulama olanağı sağlayan yapısı ile bu konuda yazılmış diğer kitaplardan ayrılmaktadır.

Ayrıca, anne-babanın doğallığına ve sağduyusuna vurgu yapan ismi, en temel tutumlara değinen sade kategorizasyonu, çocuk yetiştirirken normalin içinde telafi edilebilir bir hata payı olduğunu vurgulayan gerçekçi tavrıyla, anne-babaları kaygılandıran, lüzumsuz hassasiyet yaratan günümüz pedagojisinin aksine, çocuk yetiştirme konusunu anne-babaların zihinlerinde normalleştiren yeni bir bakış açısı getirmektedir. 

Çocuk eğitimi konusunda DOĞRU bir çaba gösteren herkes aynı zamanda bu ülkenin başarılı olmasına, toplumsal hayatın gelişmesine, günlük hayatın daha mutlu, huzurlu ve yaşanılabilir hale gelmesine katkıda bulunuyor demektir.

“Organik Çocuklar” fikrinin hayat geçirilmesi için çaba gösteren ve yaygınlaştırılması için destek sağlayan herkese, bu ülkenin daha mutlu daha cesur, daha gelişmiş ve daha yaşanabilir sosyal hali için çocuklar adına sonsuz teşekkürler… 

http://www.organikcocuklar.com

PSİKOLOJİ ANKARA DANIŞMANLIK MERKEZİ

Konur Sokak. No : 67/8 Kızılay/ANKARA

TELEFON :

0 312 419 47 94

0 506 428 25 54

E MAİL :
organikcocuklar@gmail.com

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir