AKTİVİTELER

ATÖLYE5

atölye5

İstanbul Anadolu Yakası’ nda ilginizi çekebileceğini düşündüğüm bir fikir ve üretim atölyesini sizlere kurucusu Pınar Beşikçi’ nin ağzından tanıtmak istiyorum. Buyrun Atölye 5′ e;

 

Atölye5

‘ Atölye 5 Herkes için Fikir ve Üretim Atölyesi ’

2008’de Tophane’de Fikir ve Üretim atölyesi olarak kuruldu. Cümlesi ‘kendini özgürce ifade et, yaratıcılığını paylaş’ oldu.

Bugün yine aynı cümle ve nedenle tekrar başlıyoruz. En önemli değişikliğimiz bu sefer çocukları da aramıza alıyor olmamız.

 Atölye5’in en büyük iddiası yine ‘alan’ olmak, ‘alan’ yaratmak!

 Fikri olan, fikrini paylaşmak isteyen, fikrini üretmek için alan arayan herkese açık bir mekan. O nedenle herhangi bir yaş gurubuna ait değil ama mekan çocukları da içine almak için çocukça düzenlendi.

 Atölye 5’in aylık programlarında hafta içi iş dünyasına henüz atılmamış küçük insanlar için atölyeler düzenleniyor. İş çıkış saatlerinde ise büyüklere atölyeler var. Hafta sonu yine herkes için düzenlenmiş programlar olacak. Burası sahiplenmek isteyen herkese aynı hakkı tanımak üzere programlanıyor.

 

Miniklere gelişim, geri dönüşüm, bilim, insan algısı, sanat ve tasarım dolu atölyeler oluşturuyoruz. Büyüklere ise sushi yapımından, şarap tadımına, marangozluktan, felsefeye, kanaviçeden garage sale’e kadar programlandırdık.

 

İçinde Pufpembe Store adı altında küçük te bir dükkanımsı var. Burada en ezber bozan tasarımcıların ürünleri yer alıyor.

 

Atölye 5’te, fikrim var ve bunu atölyeleştirmek istiyorum diyenlere alan yaratıyoruz. O nedenle sadece atölyelere katılmak için değil atölye vermek için de bekliyoruz.

 

Ayrıca alanı kullanmak isteyenlere de rezerve ediyoruz. Doğum günü partisi, babyshower, kahvaltı, bbq partisi, baba-oğul ps geceleri gibi taleplere, mekan uygun olduğu sürece hem organizasyonel hem de sadece alan olarak hizmet veriyoruz.

 

Her türlü sorunuz için hello@atolye5.co ‘dan bize ulaşın.

 

Aylık Atölye programı için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

www.atolye5.co

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir