OKUL HAYATI YGS

YGS ÖNCESİ SON HAZIRLIKLAR

osym

YGS sınavına 2013 yılında 1.851.326 kişi girecek. Sınav yaklaşırken adayların kafasında pek çok soru işareti var. ÖSYM’nin adaylar için hazırladığı “aday el rehberi” tüm adayların detaylıca incelemesi gereken bir kaynak. Sınav günü sıkıntı yaşamamanız için rehberi detaylıca okumanızı tavsiye ediyoruz.

ÖSYM’nin açıklamasına göre sınavların güvenliğine ilişkin alınan tüm güvenlik önlemleri bu sınavda da aynen uygulanacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecek, adaylar sınav yeri bilgilerini sınav binalarına atamaları tamamlandıktan sonra ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile edinebileceklerdir.

ÖSYM, 2013-ÖSYS’ye başvuran ve 2013-ÖSYS kapsamında 2013-YGS ve 2013-LYS’lere katılacak adayların, sınav ve sınav kuralları hakkında bilgilendirilmesi amacıyla  “Aday El Rehberi” hazırlandı.  Aday El Rehberinde, sınavlara ilişkin bilgiler ve sınav kuralları ile birlikte, sınavlarda uygulanacak güvenlik önlemleri, ÖSYM’nin kısa bir tanıtımı ve ÖSYM tarafından yapılan işlemlere ilişkin genel bilgiler yer almaktadır. Aday El Rehberi, ortaöğretim kurumlarının son sınıfında bulunan öğrencilere verilmek üzere ortaöğretim kurumu müdürlüklerine gönderilmiştir.

Adaylar http://www.osym.gov.tr/belge/1-14944/2013-ygs-aday-el-rehberi.html adresinden klavuza ulaşabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir