OKUL HAYATI SBS

YENİ DÖNEMDE ORTA ÖĞRETİMİN AMACI VE YENİ DÜZENLEMELER

meb
Eğitim Reformu Girişimi (ERG) nin hazırlamış olduğu Yeni Dönemde Ortaöğretimin Amacı ve Yeniden Düzenlenmesi başlıklı bilgi notunu sizlerle paylaşmak istedik.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı’nın geçtiğimiz günlerde ulusal basına yansıyan açıklamaları, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ortaöğretimin pek çok farklı boyutuyla dönüştürülmesine ilişkin çalışmalarının hız kazandığına işaret etti. Türkiye’de istihdam ve toplumsal yaşama aktif katılım için ortaöğretim düzeyinde elde edilecek bilgi, beceri ve yetkinliklere gereksinim artmaktadır ve bu sebeple ortaöğretim kritik öneme sahiptir.

Eğitim Reformu Girişimi (ERG) ortaöğretimdeki bu dönüşüme ilişkin yürüttüğü çalışmaları temel alarak oluşturduğu önerileri Yeni Dönemde Ortaöğretimin Amacı ve Yeniden Düzenlenmesi başlıklı bilgi notunda bir araya getirdi. Bu bilgi notuna eşlik edenOrtaöğretimde Kapsamlı Dönüşüm için Çerçeve başlıklı infografik ise bilgi notunda sunulan fikirlerin nasıl bir sistem ortaya çıkardığını bütüncül olarak sunmayı amaçlıyor.

Bilgi notuna ulaşmak için tıklayınız.

İnfografiğe ulaşmak için tıklayınız.

Yeni Dönemde Ortaöğretimin Amacı ve Yeniden Yapılandırılması - Infografik

Kaynak : http://erg.sabanciuniv.edu/node/1120

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir