OKUL HAYATI

YGS ÖNCESİ SON UYARILAR

1.       Sınav binalarına girişte adayların ve sınav görevlilerinin üstleri emniyet güçleri tarafından elle ve dedektörle aranacak; cep telefonu, saat, kablosuz iletişim sağlayan bluetooth ve benzeri cihazlar; küpe, broş, metal para gibi metal içerikli eşyalar ve her türlü elektronik/mekanik cihazlar;   müsvedde kâğıdı, defter, kitap, sözlük, sözlük işlevi olan elektronik aygıt, hesap cetveli, hesap makinesi, pergel, açıölçer, cetvel vb. araçlar; su dışında içecek ve yiyecek bina içine alınmayacaktır.

2.       Adaylar ve Sınav Görevlileri sınava şeffaf ambalaj içerisinde su getirebilirler.

3.       Sınava giren adaylardan fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi olarak sadece Nüfus Cüzdanı ve Pasaport kabul edilecek başka hiçbir kimlik belgesi kabul edilmeyecektir. Fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgesi yanında olmayan aday kesinlikle sınav binalarına alınmayacaktır.

4.       Nüfus cüzdanını kaybeden adaylar için 01 Nisan 2012 Pazar günü (sınav günü) İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğü 07:00 – 10:05 saatleri arasında hizmet verecektir.

5.       Sınav başladıktan sonra, sınavın toplam süresinin 3/4’ü kadar zaman geçmeden ve son 15 dakika içerisinde adaylar sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaklardır.

6.  Sınav başladıktan sonra adaylar tuvalet ihtiyacı için sınav salonundan dışarıya çıkarılmayacaktır. Sınav salonundan dışarıya çıkan aday, sınav salonuna kesinlikle geri alınmayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir