Genel

İSTANBUL LİSESİ 9. LİSELERARASI KISA FİLM YARIŞMASI

İstanbul Lisesi Liselerarası Kısa Film Yarışması tüm lise öğrencilerini film çekmeye davet ediyor.

 

Türkiye’nin köklü okullarından olan İstanbul (Erkek) Lisesi, gelenekselleşen Liselerarası Kısa Film Yarışması’nın bu sene de 9.sunu Türkiye(ülke) genelinde devam ettiriyor. Geçtiğimiz yıl Türkiye’nin dört bir yanından toplam 137 filme ev sahipliği yapan yarışma, daha çok gence ulaşmayı amaçlıyor.

Türkiye’de ilk kez düzenlenmeye başlanan liseler arası kısa film yarışması olma özelliğini taşıyan yarışma, genç yönetmen adaylarına birçok fırsat sunuyor, gençlerle ustaları bir araya getiriyor ve tüm liseli gençleri kısa film çekmeye, sinemaya ilk adımlarını atmaya davet ediyor.

Yarışma jürisinde;  oyuncu Ahmet Mümtaz Taylan, Ruhi Sarı, Bennu Yıldırımlar, Sezin Akbaşoğulları, Ahu Türkpençe, Murat Cemcir ; yönetmen Selim Demirdelen; senarist Mehmet İlker Altınay; İstanbul Liseliler Eğitim Vakfı Müdürü; Orhan Bulman ve İstanbul Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ceyhan Kandemir  yer alıyor.

Jüri değerlendirmesi sonucunda birinci seçilen filmin yönetmenine HD Video Kamera, ikinciye dijital fotoğraf makinesi, üçüncüye iPod ve mansiyon olarak DivX DVD Oynatıcı gibi ödüller veriliyor.Animasyon kategorisinde katılacak olan filmler ayrı bir değerlendirmeye tabii tutulacaktır.

Son katılım tarihi 4 Mayıs 2012’dir.

Yarışma sonuçları, genç sinemacı öğrencilerin ustalar ile bir araya geleceği ve ödüllerin sahiplerini bulacağı, haziran ayının ilk haftasında gerçekleştirilecek olan ödül gecesinde açıklanacak.

Yarışma süreci, katılım şartları, ön başvuru ve iletişim için tüm bilgi ve gelişmelere İstanbul Lisesi Sinema Kulübü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.ielsinema.com
Okul Telefonu: 0(212) 514 15 70

İstanbul Lisesi Sinema Kulübü

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir