KÜLTÜR VE SANAT

Bilgi Üniversitesi Santral Atölye Çocuk Atölyeleri

Çocuklar, gençler ve aileler santralistanbul’da her zaman yeni bir şeyler bulur. Bu Sonbahar/Kış döneminde de çocuklarınız için ve çocuklarınızla birlikte hafta sonlarınızı tasarlayın!

Ailelerin, hafta sonlarında çocukları ile birlikte katılacakları özel aktiviteler arayanlar için santralistanbul çekici, yenilikçi deneyimler ile ailelere bir yandan çocuklarını keşfetme, diğer yandan birlikte öğrenme, eğlenme, paylaşma, üretme fırsatı sağlıyor.

Merakınızı, heyecanınızı besleyen, birikimlerinizi, paylaşımlarınızı arttıran etkinlikler ve atölyeler ile santralistanbul, bir kültür, sanat, bilim ve eğlence mekanı olarak Sonbahar/Kış döneminde de sizleri bekliyor.

santralçocuk

4-12 yaş grubu çocukların, hafta sonlarında ve uzun süreli tatil dönemlerinde katılımlarına olanak sağlayan atölyeler dönemsel programlar şeklinde, Kış, Yarıyıl Tatili, Bahar ve Yaz dönemi atölyeleri olarak düzenlenmektedir. “Bilim”, “Sanat” ve “Teknoloji”, atölyelerimizdeki ana temaları oluşturur.

Çocuklar bilim başlığı altında yer verdiğimiz atölyelerde, elektrik ve enerjinin  eğlenceli yüzü ile tanışıyor ve kendilerinin çalışarak ürettikleri, tasarımladıkları projelere imza atıyorlar. Aktif olarak katıldıkları bu çalışmalarda bir yandan bilime günlük yaşamlarında daha fazla yaklaşırken, bir yandan da tasarım sürecine girerek bilim ile sanatı bir araya getiriyorlar.

Programda yer alan sanat ve teknoloji atölyeleri ise, çocuklarda farklı malzeme, teknik ve yöntemleri kullanarak var olan yaratıcı potansiyellerini ortaya çıkaran ve onlara bu alanda yeni ufuklar açan aktivitelerden oluşur. Bu yaratıcılıklarını kimi zaman, kollarını sıvayarak bir şeyler pişirirken, kimi zaman kendi sergilerini oluştururken, kimi zaman dans ederken, kimi zaman fotoğraf, video çalışmaları sırasında ortaya çıkarırlar.

santralistanbul, aynı zamanda ailelerin çocukları ile birlikte geçirecekleri kaliteli zamanlar ihtiyacının farkındadır. Bu yüzden, aileler ve çocuklar arasındaki iletişimi zenginleştirmek amacı ile paylaşılan yaratıcı süreç aktivitelerine de programlarında yer vermeye özen göstermektedir.

Detaylar için: http://www.santralatolye.com/SantralCocuk.aspx?ID=59&catID=1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir